Polecamy

Assistance krótkoterminowy na czas wakacji – czy warto?

Assistance krótkoterminowy na czas wakacji – czy warto?
/
/
Assistance
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czas wakacji to również świetny moment na wyjazdy. Co ciekawe, duża część Polaków decyduje się w tym czasie na podróże własnym samochodem. W związku z tym warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat ubezpieczenia Assistance, które pozwoli na odbycie spokojnej wycieczki.

Czym jest pakiet Assistance?

Wybierając się na wakacje, raczej nikt z nas nie chce napotkać zbędnych problemów, które w znacznym, lub mniejszym stopniu utrudniają naszą podróż. Niestety nie zawsze mamy wpływ na to, co może się wydarzyć. Właśnie w tym celu różne towarzystwa i agencje posiadają w swojej ofercie pakiet Assistance. Jest to nic innego, jak pewnego rodzaju dodatek do ubezpieczenia, który umożliwia uzyskanie pomocy w przypadku wystąpienia sytuacji ustalanych przy zawieraniu umowy. 

Jakie to mogą być sytuacje? Każde towarzystwo może zaproponować nieco inną ofertę. W jednej będziemy w stanie uzyskać pakiet ochrony zdrowia, wsparcie mechanika, czy możliwość udzielenia informacji. Będzie on się różnił oczywiście pewnymi warunkami, metodą tej pomocy, czy ogólną ceną ubezpieczenia Assistance. Dla przykładu jedno towarzystwo może zaoferować usługę transportu medycznego, a także zapewnienie podstawowej medycznej opieki. W innym przypadku możemy jedynie liczyć na telefoniczną konsultację. Te dwie opcje różnią się także ceną. W celu dowiedzenia się więcej na ten temat warto sprawdzić poniższy artykuł: https://ubezpieczamy-auto.pl/assistance-krotkoterminowe/

Czy warto nabywać pakiet Assistance?

Przede wszystkim warto się zastanowić, na jak długi wyjazd potrzebne jest takie ubezpieczenie, oraz w jakie miejsce chcemy się udać. Jeśli planujemy wycieczkę na terenie Europy np.: do Niemiec, to ubezpieczenie na 7 dni być może wystarczy. Jeśli nie, lub na wyjazd potrzebujemy więcej czasu, istnieje jeszcze możliwość nabycia ochrony na 30 dni. Assistance krótkoterminowy będzie również przydatny dla osób, które rzadko korzystają z samochodu, przez co nie mają żadnego ubezpieczenia AC, ale chcą skorzystać z pojazdu na czas wakacji. 

Miejsce, do którego chcemy się udać, jest bardzo istotne. Towarzystwa i agencje mogą posiadać inne warunki dla krajów Unii Europejskiej, a inne dla takich państw, jak Ukraina czy Białoruś. W państwach spoza Unii dość częstym warunkiem jest brak poniesienia odpowiedzialności za możliwe akty kradzieży czy wandalizmu na terenie tych państw. Koszt pakietu Assistance nie jest specjalnie duży. Aby dowiedzieć się więcej na jego temat, warto zajrzeć chociażby tutaj: https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-assistance/.

Kilka wskazówek dotyczących bezpiecznej podróży

Wyjeżdżając gdziekolwiek swoim samochodem, należy spełnić kilka czynników, które spowodują, że nasza podróż będzie o wiele przyjemniejsza. Przede wszystkim warto sprawdzić przed drogą dokładny przegląd swojego pojazdu. Jeśli mamy podejrzenie, że samochód może mieć jakiś problem, warto go wykryć i naprawić. Pomoże to nie tylko zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, ale także uniknąć pewnych nieprzyjemności. Zasada ta będzie szczególnie przydatna, gdy samochodem nie poruszamy się za często na co dzień, co może mieć miejsce w miastach, w których transport publiczny jest bardzo dobrze rozwinięty. 

Warto zaopatrzyć się w odpowiedni zapas wody, jedzenia, a także ułożyć sobie konkretny plan wycieczki. Dobrym pomysłem będzie już zawczasu zlokalizować odpowiednie miejsca, zarówno do zwiedzania, jak i spędzenia nocy. Jeśli planujemy nabyć na ten czas dany samochód, chociażby z komisu, lub drugiej ręki, zdecydowanie warto przejrzeć wszelkie opinie, a także uważać przy samej transakcji. Numer VIN może być kluczowy w tej kwestii.

Zdj. główne: Tron Le/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Optymalizacja procesów produkcyjnych dzięki nowoczesnym prasom krawędziowym
/
Optymalizacja procesów produkcyjnych dzięki nowoczesnym prasom krawędziowym
Przekształć swoją produkcję i usprawnij działania dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii w postaci pras krawędziowych. Odkryj potencjał procesów produkcyjnych poprzez ich optymalizację.
Jak prawidłowo przeprowadzić serwisowanie maszyn do obróbki metalu?
/
Jak prawidłowo przeprowadzić serwisowanie maszyn do obróbki metalu?
Odkryj najlepsze praktyki serwisowania maszyn do obróbki metalu, aby zapewnić ich długą żywotność i bezawaryjne działanie. Uzyskaj praktyczne porady dotyczące konserwacji, usuwania awarii i planowania serwisu.
Jak prawidłowo konserwować i pielęgnować elementy karoserii motocykla?
/
Jak prawidłowo konserwować i pielęgnować elementy karoserii motocykla?
Dowiedz się, jak dbać o karoserię motocykla, aby zachowała nienaganny wygląd i służyła przez lata. Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące konserwacji i pielęgnacji.