Polecamy

Ubezpieczenie z assistance – dlaczego warto je mieć?

Ubezpieczenie z assistance – dlaczego warto je mieć?
/
/
Assistance
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Choć assistance należy do ubezpieczeń dobrowolnych, warto je rozważyć. Wysokość składki rocznej nie nadwyręży zbytnio Twojego budżetu, a oferowana pomoc może okazać się bezcenna – zwłaszcza jeśli przynajmniej kilka razy w roku wyjeżdżasz na dłuższe trasy. Assistance potrafi uratować skórę i wymarzone wakacje. 

Coraz popularniejsze w ostatnich latach ubezpieczenia assistance po raz pierwszy były oferowane przez paryską firmę Europ Assistance jeszcze w 1963 roku. Według statystyk, w 2016 roku z AC skorzystało około 2,6 miliona Polaków. Biorąc pod uwagę najnowsze trendy, możemy być pewni, że dziś, 5 lat później, słupki prezentują się jeszcze lepiej. 

Kluczowy argument 

Pakujesz się do samochodu z rodziną na wymarzony wyjazd na narty. Wyruszacie w świetnych nastrojach i nie możecie doczekać się pierwszego kontaktu ze śniegiem i orzeźwiającym górskim powietrzem. Nagle zauważasz we wstecznym lusterku podejrzany czarny dym, który zdaje się wydobywać z rury wydechowej Twoich czterech kółek. Raptem samochód staje i wydaje się, że gorzej być nie może. Pełen nadziei przekręcasz kluczyk w stacyjce – niestety bezskutecznie. Jeśli masz wykupione ubezpieczenie assistance, to wystarczy jeden telefon i w ciągu maksymalnie pół godziny nadjedzie laweta z autem zastępczym, która zabierze przy okazji Twoje cztery kółka do wybranego warsztatu. 

Co jeśli, sugerując się oszczędnością, zrezygnowałeś z polisy AC? Czekają Cię godziny zniecierpliwienia, nerwów i obezwładniającej nudy.

Co wchodzi w skład assistance? 

Ubezpieczenie AC może obejmować kilka wariantów pomocy – od serwisowej przez medyczną po prawną. Najpopularniejszą i najczęściej spotykaną jest, rzecz jasna, pomoc serwisowa, która może polegać na naprawie pojazdu na miejscu zdarzenia, holowaniu, transporcie kierowcy, zapewnieniu parkingu i wynajmie pojazdu zastępczego na określoną liczbę dni lub godzin. W zależności od pakietu parametry i zasięg pomocy mogą zawierać więcej lub mniej komponentów. Dokładne warunki znajdują się w dokumencie zwanym Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, który dostajemy podczas podpisywania umowy z ubezpieczalnią. 

Co poza tym?

Podczas pobytu za granicą rozszerzone pakiety ubezpieczeniowe premium mogą obejmować także usługi tłumacza lub pomoc prawną, która jest nieoceniona w przypadku kradzieży, pobicia lub – najzwyczajniej w świecie – stłuczki. Opieka sprawnego adwokata pozwala zaoszczędzić wiele nerwów i czasu.

Co najważniejsze, nasze życie i zdrowie są bezcenne. W sytuacji zagrożenia medyczne usługi assistance pokryją transport poszkodowanego do szpitala, hospitalizację poza granicami Polski, transport oraz opiekę nad dziećmi czy też zwierzętami, umówienie wizyty domowej, dostarczenie leków czy koszty często bardzo drogiej rehabilitacji. 

Choć, z całą pewnością, opcja premium nie będzie odpowiedzią dla wszystko, to podstawowa wersja ubezpieczenia assistance przyda się każdemu.

Zdjęcie główne: Mix and Match Studio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wymagania na kategorię A – sprawdzamy przepisy
/
Wymagania na kategorię A – sprawdzamy przepisy
Kilka lat temu w Polsce obowiązywał jasny podział na kategorie na prawo jazdy. A uprawniało do poruszania się motocyklami, B […]
Jak optymalizować przemysłową wentylację dla poprawy jakości powietrza w miejscu pracy
/
Jak optymalizować przemysłową wentylację dla poprawy jakości powietrza w miejscu pracy
Odkryj, jak efektywne metody optymalizacji przemysłowej wentylacji mogą poprawić jakość powietrza w miejscu pracy, zwiększając komfort i wydajność pracowników.
Jak profesjonalne projektowanie instalacji elektrycznych wpływa na efektywność energetyczną budynków?
/
Jak profesjonalne projektowanie instalacji elektrycznych wpływa na efektywność energetyczną budynków?
Porozmawiajmy o znaczeniu profesjonalnego projektowania instalacji elektrycznych, ich wpływie na optymalizację zużycia energii i efektywność energetyczną w budynkach mieszkalnych i komercyjnych.